Zaznacz stronę

Specjaliści z dziedziny onkologii

Koordynator - Dr n. med. Dorota Kiprian - onkolog

Lekarz

Lek. med. Antoni Woźniak

Lek. med. Antoni Woźniak

W 2013r. ukończyłem Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. 
Po rocznym stażu w Szpitalu MSW przy ul. Wołoskiej w Warszawie, w 2015 roku podjąłem pracę w Centrum Onkologii na Ursynowie (będącą również szkoleniem specjalizacyjnym w zakresie radioterapii onkologicznej). Planowany termin ukończenia specjalizacji- 2020r.
Zainteresowania pozamedyczne- turystyka, literatura.

Pielęgniarka

Magdalena Sawicka

Magdalena Sawicka

Pracuję w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowym Instytucie Badawczym w Warszawie. Moje umiejętności oraz lata praktyki i doświadczenia w pielęgniarstwie doprowadziły mnie do ukończenia specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego. Pracując z chorymi na nowotwory ukończyłam również kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa onkologicznego. Oprócz tego, że bardzo lubię moją pracę z pacjentami, mam zainteresowania takie jak słuchanie muzyki audiobooków oraz lubię długie spacery z rodziną.

 

Beata Maliszewska

Beata Maliszewska

Posiadam ponad 25-cio letnie doświadczenie w pracy z pacjentem. Kolejno pracowałam w oddziale chirurgii ortopedyczno-urazowej i w oddziale intensywnej opieki medycznej i anestezjologii. Od 2004 roku pracuję z pacjentami onkologicznymi hospitalizowanymi a od dwóch lat również z osobami objętymi opieką długoterminową domową i hospicyjną.
Sukcesywnie również podnoszę swoje kwalifikacje. Uzyskałam tytuł magistra pielęgniarstwa. Mam także ukończoną specjalizację z pielęgniarstwa onkologicznego i dyplom uprawniający mnie do pracy w medycynie nuklearnej w której również posiadam doświadczenie.
Każdy zasługuje na wsparcie drugiej osoby, a przede wszystkim człowiek zmagający się z chorobą przewlekłą. Praca w hospicjum domowym uzmysłowiła mi na nowo jak pomoc pielęgniarki jest ważna, realna i potrzebna nie tylko pacjentowi ale również i jego rodzinie. Chcę tą pomoc świadczyć najlepiej jak potrafię na każdym etapie choroby, leczenia i powrotu do pełnego zdrowia.
Barbara Borysiuk

Barbara Borysiuk

Jestem pielęgniarką dyplomowaną z wieloletnim doświadczeniem pracy w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie (dawniej Centrum Onkologii-Instytucie). Ukończyłam specjalizację w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego oraz kurs kwalifikacyjny pielęgniarstwa opieki długoterminowej. Jestem magistrem edukacji zdrowotnej z rehabilitacją. Prywatnie interesuję się psychologią i turystyką.

Fizjoterapeuci

Dr Hanna Tchórzewska

Dr Hanna Tchórzewska

Specjalista IIst rehabilitacji ruchowej, kierownik Zakładu Rehabilitacji Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, adiunkt Wydziału Nauk o Zdrowiu Społecznej Akademii Nauk w Warszawie i wykładowca w innych uczelniach. Promotor 85 prac magisterskich i licencjackich na temat jakości życia i rehabilitacji chorych na nowotwory.
Od 1990 roku członek -założyciel, a obecnie przewodnicząca Rady Fundacji Hospicjum Onkologiczne w Warszawie. Członek Zarządu Polskiej Unii Onkologii.
Współautorka i autorka wielu prac i monografii z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii chorych na nowotwory .Od lat współpracuje z klubami kobiet po mastektomii “Amazonki”, wspierając je swoją wiedzą , doświadczeniem i życzliwością. Współpracuje z innymi organizacjami na rzecz pacjentów onkologicznych.
Filip Krawczyk

Filip Krawczyk

Jestem absolwentem II stopnia Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie oraz technikiem masażystą. Od 2 lat pracuję w Centrum Onkologii-Instytucie w Warszawie, gdzie stale doskonalę swoje umiejętności oraz staram się zbliżyć do potrzeb i emocji pacjentów z chorobą nowotworową. W wolnym czasie uczę się języków obcych oraz spełniam się artystycznie i kulturowo.